Ośrodek Jeździecki "Amazonka" istnieje od 1995 roku. Położony jest we wsi Chwałowice, gmina Jelcz-Laskowice na południowy-wschód od Wrocławia w odległości 19 km od jego granic. Ośrodek znajduje się na końcu wsi z dala od dróg przelotowych.

Do dyspozycji jest stajnia oddana do użytku w 2011 roku, posiadająca 19 boksów o wymiarach 4x3 m oraz 3,5 m wysokości, a także szeroki na 4 m korytarz. Każdy boks wyposażony jest w żłób, poidło z automatycznym napełnianiem wody oraz lizawkę.

Stajnia posiada pomieszczenie klubowe o powierzchni 24 m2 wraz z kominkiem. Jest także siodlarnia, WC oraz myjka zewnętrzna.

W korytarzu znajdują się dwa kanały zrzutowo-Wentylacyjne. Wentylacja działa na zasadzie grawitacji, a w razie potrzeby w jednym z nich zamontowany jest wentylator kominowy o odpowiedniej wydajności

Stajnia jest połączona bezpośrednio z halą, co ułatwia przemieszczanie się pomiędzy oboma budynkami bez obawy, że na głowę będzie padać deszcz, grad lub śnieg, a także wiał wiatr.

Hala ma wymiary 21 x 42 m i wysokość 5,5 m, z podłożem piaskowym wymieszanym z flizeliną.

Istnieje także plac zewnętrznym o podłożu ziemiastym, o wymiarach 60 x 80 m, oświetlony oraz lonżownik o średnicy 16 m z podłożem piaskowym z flizeliną.

Konie mają do dyspozycji 5 wybiegów stałych, na które wychodzą w czasie zimy i wczesnej wiosny, a także 10 hektarów łąk i pastwisk na które są puszczane od połowy wiosny do połowy jesieni z dostępem do świeżej trawy.

Ponadto sami robimy zaopatrzenie w postaci siana i słomy na cały rok, co gwarantuje jakość i bezpieczeństwo.

Obiekt jest monitorowany.

Wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej stajni serdecznie "ZAPRASZAMY"